środa, 1 czerwca 2016

Wszystko o gabkach do makijazu typu beauty blender

Moja pierwsza gąbka wpadła do mnie jakiś czas temu. Wraz z jej zakupem pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących jej pielęgnacji i użytkowania. Jak myć gąbkę? Czym myć? Jak suszyć? Czy potrzebuje do tego dedykowanych produktów? W dzisiejszym poście chciałabym rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące użytkowania gąbek by służyły nam długo i przyjemnie :)
Przed użyciem gąbki typu beauty blender pamiętaj o jej zmoczeniu. Może się to wydawać oczywiste jednak warto o tym wspomnieć. Ja zazwyczaj wkładam gąbkę pod bieżącą  wodę i czekam aż wpije ją maksymalnie. Następnie dokładnie wyciskam gąbkę tak by była lekko wilgotna z wierzchu. Nic nie może z niej kapać! Zazwyczaj gąbki nieco rosną pod wpływem wody.

Czas na krok drugi czyli makijaż. Nigdy nie nakładaj produktu bezpośrednio na gąbeczkę, transportuj produkt np z dłoni na gąbkę, a potem na twarz. Takie rozwiązanie zapewni Ci równomierne rozblendowanie i wtopienie się produktu bez plam i bez nadmiernego wpijania produktu do wnętrza gąbki. Warto jednak podkreślić, że gąbki zawsze będą zjadać nam nieco produktu niż pędzel czy palce.

Jeśli chodzi o ruchy które wykonujemy gąbeczką, to powinien być to ruch stemplujący (czyli nic innego jak wielokrotne przyciskanie gąbki do twarzy) lub stemplująco-wciskający (od poprzedniego różni się tym, że nieco wciskamy przez obracanie gąbki w trakcie stemplowania, by produkt dotarł dokładnie tam gdzie chcemy).

Po skończonym makijażu najlepiej zaraz umyć gąbkę, lub przynajmniej zrobić to tego samego dnia. Nie używaj gąbki wielokrotnie bez umycia jej, bo produkt wciskany jest coraz głębiej gąbeczki i do tego zasycha. Takie fanty ciężko usunąć. (nie mówiąc już o tym że jest to niehigieniczne: wciskamy w twarz bakterie sprzed kilku dni!)
Jak zabrać się do mycia?
Najlepiej wybierać łagodne produkty dla naszego ' beauty blendera', Świetnie sprawdza się zwykłe szare mydło np. Biały Jeleń. Produkty o lekkiej konsystencjii powinny usunąć się bez problemu. Jeśli chcemy przeznaczyć większą sumę na produkt do mycia gąbki warto zainwestować w produkty jemu dedykowane.

Produkty do mycia już mamy, co dalej?

Moczymy intensywnie gąbkę w wodzie, a następnie nakładamy na nią mydło i wcieramy. Wyciskamy z gąbki produkt. Czynność należy powtarzać do puki woda spływająca z gąbeczki nie będzie czysta. Jeśli słyszycie lub czujecie, że w gąbce pozostał produkt myjący należy ją kilkukrotnie obficie spłukać. Nie przejmuj się jeśli z powodu dużej ilości mydła gąbka zacznie się odkształcać. Po kilkukrotnym wypłukaniu wróci do formy.

Pamiętajcie by nie szczypać beauty blendera. Nie znaczy to że nie możesz jej ściskać(bo możesz nawet bardzo mocno) trzeba to jednak robić równomiernie najlepiej zamykać dłoń.


Co zrobić gdy mydło nie wystarcza? 
Ja sięgam po olejek pod prysznic z Isany i schodzą nawet gagatki pokroju Revlon Colorstay.

Po skończonej kąpieli sięgnijcie po ręczniki jednorazowe lub chusteczki i wyciśnijcie w nich gąbkę. Warto powtarzać czynność do puki chusteczka nie będzie sucha. To zapewni Ci wyschnięcie gąbki do następnego użycia.Kwestia ostatnia: Suszenie gąbki
Nigdy nie wrzucajcie gąbki do kosmetyczki, gdzie jest mnóstwo bakterii! Najlepiej położyć ją w przewiewnym miejscu gdzie będzie mogła spokojnie wyschnąć. Np na ręczniku w pokoju. Nie warto suszyc BB w łazience, bo tam poziom wilgoci zawsze jest wyższy.
I na koniec przypomnienie by nie używać gąbki za długo. Zazwyczaj czas użytku takiego akcesoria szacuje się na 3 miesiące, po upływie tego okresu czasu należy ją wymienić.
Jeśli macie jakieś pytania śmiało je zadawajcie ;)
Jak obchodzicie sie ze swoim BB?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo miło że wpadłaś. Koniecznie zostaw coś po sobie, a jeśli mnie obserwujesz daj znać a na pewno wpadnę do Ciebie w wolnej chwili.