niedziela, 20 marca 2016

Fale bez użycia ciepła


Cześć, Witajcie :)
Te z Was, które mają długie włosy doskonale wiedzą że taki włos wymaga odpowiedniej pielęgnacji i traktowania. Mimo że moje włosy są dość odporne nie lubię używać ciepła do ujarzmienia ich. Stąd zainteresowałam się układaniem włosów bez użycia ciepła. Jesteście ciekawi efektów? Zapraszam dalej!


''RULONIKI''


Do wykonania tego splotu wystarczy nam jedynie gumka do włosów. Opcjonalnie możecie sięgnąć po wsuwki jednak podczas snu łatwo je pogubić.

Wydaje mi się że ta metoda będzie idealna dla włosów długich i trochę pocieniowanych. Bardzo mocno pocieniowane włosy mogą wychodzić ze splotu.

Czas trzymania splotu + 6 godzin (w zależności od tego jaki macie włos)

Trwałość: na moich włosach efekt trzyma się cały dzień w przeciwieństwie do luźnych loków robionych na ciepło, które po 2 godzinach zaczynają wyglądać niekorzystnie...

Wykonanie:

1. Dzielimy włosy na pół2. Skręcamy obie partie włosów w tę samą stronę w ruloniki3. Zaplatamy powstałe ruloniki w przeciwnym kierunku4. Zawiązujemy gumkę
5. W górnych partiach splotu możemy poluzować splot (by fale nie były płaskie)

6. Zostawiamy na noc

7. Rano rozplatamy włosy i przeczesujemy je (jeśli nie chcecie ich za bardzo rozprostować ograniczcie ilość przeczesań) Ja używam Tangle Teezera


8. Przeczesujemy palcami i lekko je rozburzamy


9*. Możemy użyć suchego szamponu dodającego objętości GOTOWE, Jak Wam się podoba efekt?

Dla mnie jest to super opcja na co dzień kiedy nie mam czasu na ogarnianie włosów. Efekt jest bardzo naturalny i u mnie trzyma się nieźle. Nawet jeśli powoli rozprostowują się w ciągu dnia, to wiem, że jest to super alternatywa i konkurencja dla lokówki ;)

A jak Wy ułatwiacie sobie życie?

Lubicie takie włosowe rozwiązania?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo miło że wpadłaś. Koniecznie zostaw coś po sobie, a jeśli mnie obserwujesz daj znać a na pewno wpadnę do Ciebie w wolnej chwili.