wtorek, 25 sierpnia 2015

5 wpadek makijażowych

Wpadki zdarzają się każdej z nas. Często patrząc na zdjęcia z przeszłości zapadamy się pod ziemie, bo dopiero wtedy uświadamiamy sobie nasze błędy makijażowe. Dziś podzielę się z Wami, tymi które najczęściej rzucają mi się w oczy, które również na swoim przykładzie zaobserwowałam.


1.Brwi
Większa część z nas nie ma naturalnie idealnych brwi. Z czasem podejście do podkreślania brwi się zmienia(na szczęście!),jednak jeszcze niedawno mało kto przykładał do nich wagę, a jeśli w ogóle przykładał to wyskubywał je do granic możliwość (o zgrozo!). Na szczęście teraz zaczynamy rozumieć, że brwi to rama naszego oka i wnoszą bardzo dużo do naszego wyglądu. Niestety z jednej skrajności w druga -  często widuje się również zbyt mocno wyrysowane brwi w fantazyjnych kształtach:

2.Podkład
Na całe szczęście pogoń za 'opalonym podkładem' powoli odchodzi w niepamięć. Dobranie podkładu nie jest taką prostą sprawą zwłaszcza w drogeryjnym świetle. Ciemna maska lub świnkowy różowy odcień na ciepłej karnacji nie wygląda dobrze.
Dziewczyny nie zmienicie swojej karnacji podkładem !


3.Konturowanie twarzy
Kolejna wpadka to plamy które są widoczne po nieudanym konturowaniu. Kiedy konturujemy twarz potrzebujemy dobrych produktów, pędzli i oczywiście trochę wprawy. Jeśli chcecie się nauczyć konturować po pierwsze zaopatrzcie się w dobre produkty, po drugie zachowajcie umiar. Lepiej żeby produktu było za mało niż zrobić sobie krzywdę takimi oto plamami:


4.Rzęsy
Jest ich kilka na krzyż, posklejane i osypujący się z nich tusz. W makijażu często mniej znaczy lepiej:


5.Cienie
Ciemne(szczególnie) cienie nałożone dołączonym przez producenta aplikatorem nie tylko pozostawiają widoczne granice ale również mają tendencje do osypywania się. Taki makijaż  zamiast dodać nam urody doda nam kilkanaście/kilkadziesiąt lat .

Post oczywiście nie miał na celu obrażenie kogokolwiek, wszystko zależy od tego co Wam się podoba i w czym czujecie się dobrze. Ważne jest by swoje wpadki korygować i umieć się do nich przyznać- uczymy się przecież całe życie :) 
Część z nich mi samej też się przydarzyła. A jak jest z wami? ;)
Zapraszam was do komentowania i obserwowania :)
Dawajcie znać o swojej opinii -klik-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo miło że wpadłaś. Koniecznie zostaw coś po sobie, a jeśli mnie obserwujesz daj znać a na pewno wpadnę do Ciebie w wolnej chwili.